• Nadpis

• ZUŠ vznikla v roku 1959, 1.1.2002 získala štatút školy s právnou subjektivitou, je rozpočtovou organizáciou, zriaďovateľom je mesto  Brezno.

ZUŠ riadi riaditeľ – štatutárny orgrán, ktorého vymenúva a odvoláva na návrh Rady školy – zriaďovateľ.

ZUŠ má svoje špecifické vzdelávacie a kultúrno-výchovné  ciele, ktorými poukazuje, ale aj učí mladého človeka, ako využiť svoj voľný čas a tým nepriamo pôsobí na rozvoj a formovanie osobnosti. Mladej generácii, ale i dospelým dáva možnosť rozvíjať svoj prirodzený talent a osobitú pozornosť venuje podchyteniu nadaných detí. Každý rok vytvára kvalitné podmienky na získanie základného umeleckého vzdelania a absolventi ZUŠ majú možnosť sa uchádzať o vyššie odborné, až profesijné vzdelanie na stredných školách, konzervatóriách a vysokých školách umeleckého zamerania.

Absolventi ZUŠ v Brezne sa uplatňujú v mnohých oblastiach kultúrneho života, pokračujú v štúdiu na konzervatóriách, stredných umeleckých školách, VŠMU, VŠVU.