• Výtvarný odbor

IBAN SK3356000000002055413004

Združenie rodičov pri ZUŠ: 17 € raz v školskom roku

IBAN SK9056000000002012631001

Návod: Ako platiť školské poplatky z aplikácie EduPage cez bankové aplikácie.

Výtvarné disciplíny : kresba, maľba, grafika, dekoratívne činnosti, modelovanie-priestorové vytváranie,

Výtvarné techniky : kresba - ceruzka, uhlík, rudka
                                                maľba - tempera, akvarel, pastel
                                                grafika - linoryt, tlač z papiera - textilu, odkrývacia technika do vosku
                                                dekoratívne činnosti - kašírovanie, koláž, šperk, maľba na sklo, maľba na hodváb, batika
                                                modelovanie a priestorové vytváranie - základy práce s hlinou a keramikou

Počet žiakov k 15.9.2023

Vyučujúci

ZUŠ Brezno
          Krčulova 21

ZUŠ Brezno elokované pracovisko
          v ZŠ Mazorníkovo

Mgr. Jozef Hančák

Spolu

Prípravné štúdium.

Prípravné štúdium je určené pre nadané deti v predškolskom veku od 5 rokov. Zahŕňa plošné i priestorové výtvarné činnosti s dôrazom na spontánny detský výtvarný prejav. Vyučovanie sa realizuje v skupine 5-8 žiakov 2x45 minút 1x týždenne. Dĺžka štúdia; 1 až 2 roky.

Základné štúdium I. stupeň

Prvá časť I. stupňa základného štúdia výtvarného odboru ZUŠ zodpovedá 1. až 4. ročníku ZŠ.Žiaci sú prijímaní na štúdium na základe absolvovania prípravného štúdia alebo na základe prijímacej skúšky; zaraďovaní do ročníkov sú na základe veku – súbežne s ročníkmi ZŠ.Žiaci si osvojujú základné procesy, prostriedky a techniky výtvarných disciplín. Štúdium sa nečlení na predmety. Zahŕňa kreslenie, maľovanie, grafiku, modelovanie, priestorové a akčné vytváranie i zoznamovanie s multimédiami; primerane veku (prevažne formou výtvarnej interpretácie) je žiakom sprístupňované historické i novodobé umenie. Štúdium je ukončené záverečnou výstavou prác žiakov. Vyučovanie sa realizuje v skupine 6-10 žiakov 3x45 minút 1x týždenne.

Druhá časť I. stupňa základného štúdia výtvarného odboru ZUŠ zodpovedá 5. až 9. ročníku ZŠ. Žiaci sú prijímaní na štúdium na základe absolvovania prvej časti I. stupňa štúdia alebo na základe prijímacej skúšky; zaraďovaní do ročníkov sú na základe veku – súbežne s ročníkmi ZŠ. V prípade potreby si zručnosti a vedomosti dopĺňajú individuálnym štúdiom. Štúdium sa nečlení na predmety, ale obsahuje kreslenie, maľovanie, grafika, modelovanie, fotografia, dizajn, elektronické médiá, priestorové vytváranie, akčné vytváranie, video a animáciu – proporcionalitu jednotlivých zložiek volí učiteľ na základe podmienok školy a profilácie žiakov, v súlade so ŠVP. Žiaci sa oboznamujú s dejinami umenia, s novodobými i súčasnými tendenciami.
          Druhá časť I. stupňa základného štúdia výtvarného odboru ZUŠ sa ukončuje vystavenou záverečnou prácou alebo kolekciou prác. Vyučovanie sa realizuje v skupine 6-10 žiakov 3x45 minút 1x týždenne.

Základné štúdium II. stupeň

Štúdium zodpovedá stredoškolskému veku . Žiaci sú prijímaní na štúdium na základe absolvovania I. stupňa základného alebo rozšíreného štúdia alebo na základe prijímacej skúšky; zaraďovaní do ročníkov sú na základe veku – súbežne s ročníkmi SŠ. V prípade potreby si žiak látku preberá individuálnym štúdiom. Štúdium sa nečlení na predmety, špecializuje sa na média alebo disciplíny podľa zamerania žiaka (dôraz je kladený na koncepčné myslenie, tvorivosť, zručnosti a informovanosť o aktuálnych tendenciách umenia.
          Druhý stupeň základného štúdia je ukončený absolventskou prácou a stručným písomným zdôvodnením vlastnej koncepcie, ktorú spolu s prácou žiak vystaví na absolventskej výstave.