• TANEČNÝ ODBOR

Vedúci odboru: Mgr. art. Andrej Andrejkovič

Vyučujúci:  Mgr art. Andrej Andrejkovič

Korepetície: Pavol Čižmár – akordeón

Je najmladším odborom školy. Od roku 2010 je vyučovací proces realizovaný kvalifikovanými pedagógmi s dlhoročnou tanečnou praxou. V školskom roku 2023/2024 študuje v tanečnom odbore 23 žiakov. Vyučovanie prebieha v prípravnom ročníku, v prvej a druhej časti základného štúdia.

Vyučovanie sa realizuje v elokovanom pracovisku na Nálepkovej ulici č.2404 v Brezne, kde tanečný odbor disponuje dvomi zrkadlovými sálami.

Od roku 2011 pripravuje tanečný odbor pravidelne každý polrok verejné predstavenie, na ktorom sa predstavia všetci žiaci, vrátane žiakov prípravného štúdia, vo všetkých vyučovaných tanečných technikách - klasický tanec, džezový tanec, ľudový tanec.

V minulom školskom roku 22/23 sa konal slávnostný koncert pri príležitosti 5. výročia otvorenia elokovaného pracoviska Nalepkova 2404, v ktorom sa zúčastnili žiaci TO a zároveň poniektorí z nich boli zakomponovaný v rámci LDO v divadelnej hre Janko Hraško.

V minulosti žiaci účinkovali v troch muzikáloch /Perníková chalúpka, O dvanástich mesiačikoch, Čarodejnice/ a veľký úspech malo aj ich predstavenie „Snehulienka a sedem pretekárov“, ktoré v spolupráci so žiakmi literárno-dramatického odboru uviedli v programe k 50. výročiu založenia školy

Od minulého školského roka spolupracujeme s denným centrom Prameň, ktorí navštevujú kurz spoločenských tancov, tancov iných štýlov. Momentálne je skupina v počte 19 členov.